Prezentacje do scenariuszy zajęć:
 Karty pracy

Konkurs podsumowujący Projekt  „Bank w naszej codzienności”.
 
Konkurs notatka
nbp 7

Więcej zdjęć w naszej galerii: Bank naszej codzienności.
 
 
 
 
Informacja o projekcje na stronie www.nbportal.pl
 
 

Informacja dla Rodziców

Informacja dotycząca Projektu

Zespół Szkół im. UNICEF we współpracy z NBP realizuje projekt

„Bank w naszej codzienności”.

Celem Projektu jest:

- przybliżenie uczniom tematyki dotyczącej finansów,

- wzrost świadomości i odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych, w tym zarządzaniu budżetem domowym.

Umiejętności planowania budżetu domowego pozwolą uczniom na świadome korzystnie z produktów bankowych oraz pozwolą uniknąć w przyszłości podejmowania nieodpowiednich decyzji.

Wycieczki do instytucji finansowych przygotują uczniów do samodzielnego korzystania z ofert sprawdzonych i rzetelnych banków, co może uchronić ich przed powierzeniem swoich oszczędności nieodpowiednim parabankom. Uczniowie dowiedzą się z lekcji prowadzonych w bankach o zabezpieczeniach pieniędzy i innych ważnych dokumentów, o zagrożeniach w Internecie i jak się przed nimi ochronić.

Plan działań:

dodatkowe zajęcia lekcyjne dotyczące edukacji finansowej,

zajęcia z wykorzystaniem gier – MONOPOLY, BIZNES PO POLSKU,

wycieczki do banków oraz NBP,

warsztaty prowadzone na terenie banków,

konkursy z nagrodami.

Działania projektowe dla uczniów rozpoczną się w marcu 2016r. i potrwają do grudnia 2016r.


 Informacja dla Nauczycieli

informacja zaakceptowana przez NBP

Wycieczki do banków

 

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkoły zawodowej ZS im. UNICEF rozpoczęli cykl zajęć w instytucjach bankowych, min. w NBP oraz Banku Pekao. Udział uczniów w zajęciach na terenie banków ma na celu zaktywizowanie ich w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej. Nasi podopieczni w sposób praktyczny dowiadują się o znaczeniu edukacji finansowej w życiu codziennym.

Podczas zajęć w NBP uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy numizmatycznej, liczydeł, maszyn księgowych i sejfów z czasów, kiedy nie było komputerów. Poznali zabezpieczenia banknotów, historię powstania NBP oraz jego działalność. Zainteresowanie wzbudził skarbiec NBP, jego zabezpieczenia i ochrona.

Lekcja w Banku Pekao przybliżyła uczniom rozwój telefonii komórkowej i technologii, która zmienia nasze postrzeganie świata i towarzyszy nam na każdym kroku. Uczniowie wiedzą już w jaki sposób powyższe technologie wykorzystuje się w bankowości, czyli: kody QR, aplikacje, płatności mobilne, bankowość mobilną. Poznali też procedury założenia ROR, zarówno przez osobę dorosłą jak i niepełnoletnią. Liczyli wartość monet i banknotów za pomocą specjalnych maszyn, oglądali waluty z całego świata. Obserwując zaangażowanie uczniów, nasuwa się myśl, że LEKCJE PROWADZONE W TAKI SPOSÓB NIGDY NIE BĘDĄ NUDNE!

 NBP wycieczka  Pekao 1 COLLAGE