Witamy na stronie internetowej naszej szkoły

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020
Bezpośrednio po ceremonii wręczenia medali Mistrzostw Polski Sprawnych Razem, nasi medaliści udali się na stok Suche koło Poronina aby od 4 do 7 marca brać udział w Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Zakopane 2020. Dzięki dobrym startom w czwartkowych eliminacjach slalomu giganta, awansowali do piątkowych finałów w swoich kategoriach, w których Mistrzynią Polski Olimpiad Specjalnych została Daria Wróbel, v-ce Mistrzynią Polski została Anna Kubasik, a Katarzyna Michno zajęła 3 miejsce w swojej grupie. Wśród mężczyzn 3 miejsce zajął Mateusz Gwizdak, a 5 miejsce Jakub Gwizdak.

Wyjazd odbył się pod patronatem Urzędu Miasta Rzeszowa.

zimowe igrzyska zakopane 2020
Mistrzostwa Polski Sprawnych Razem Zakopane 2020
Od 3 do 4 marca dziewięcioro zawodników ZS SKI Team rywalizowało na stoku Małe Ciche koło Murzasichla w Mistrzostwach Polski Sprawnych Razem. Pierwszy dzień to rywalizacja w konkurencji slalom. W ciężkich warunkach pogodowych i przy padającym deszczu w swoich kategoriach v-ce Mistrzostwo Polski wywalczyła Katarzyna Michno, a na 3 stopniu podium stanęła Anna Kubasik i Daria Wróbel, zaś 5 miejsce wywalczyła Justyna Bawoł. W kategorii mężczyzn 5 miejsce zajął Mateusz Gwizdak, 7 miejsce Mateusz Jagoda, a 9 miejsce Jakub Gwizdak. Drugi dzień rywalizacji to starty w slalomie gigancie, przy padającym tym razem śniegu Mistrzem Polski Sprawnych Razem została niezawodna Katarzyna Michno, trzecie miejsce zajęła Anna Kubasik, a 4 miejsce Daria Wróbel. W kategorii mężczyzn 6 miejsce zajął Mateusz Gwizdak.

87039292 2574285659560515 6316599107917971456 o

PUCHAR ZAKOPANEGO 2020
W tym roku po raz pierwszy w historii osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły startować w Pucharze Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Byliśmy jedyną ekipą spoza Zakopanego, która wzięła udział w dwóch edycjach: 24 stycznia na Harendzie i 22 lutego na Polanie Szymoszkowej.

- Jakub Gwizdak – 7 miejsce w kategorii mężczyzn

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SEKCJI !!!!
A wszystkim, którzy nas wspierają, serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

Narty z Prezydentem RP

Nasi zawodnicy jeździli na nartach z Prezydentem RP !!!
26 stycznia na zaproszenie naszych przyjaciół z Handicap Zakopane wzięliśmy udział w charytatywnym 12h Slalomie Gigancie organizowanym dla fundacji Handicap Zakopane. Katarzyna Michno, Jakub Gwizdak, Mateusz Gwizdak, Filip Kukułka i Mateusz Jagoda wraz z dopingującymi ich rodzicami aktywnie uczestniczyli w tej charytatywnej imprezie. Mamy nadzieję, że dołożyliśmy swoją cegiełkę do tej super imprezy i wsparliśmy naszych bardziej doświadczonych przyjaciół z Handicap Zakopane.

Nasi zawodnicy startowali w mini slalomie gigancie, a na trasie głównej można było zobaczyć medalistów Mistrzostw Polski, a listę startową z numerem jeden otwierał honorowy gość zawodów i fan narciarstwa Prezydent RP Andrzej Duda.

Dla nas to kolejne ważne doświadczenie startowe i udany trening na tyczkach!
To był udany narciarski weekend na Podhalu!
006

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: narty z Prezydentem

Obóz narciarski Murzasichle 2019
W dniach 9-13 grudnia 2019 roku w Murzasichlu koło Zakopanego odbył się pierwszy w tym sezonie obóz narciarski sekcji ZS SKI STEAM. W obozie brali udział zawodnicy o różnym stopniu zaawansowania narciarskiego począwszy od osób początkujących przez średniozaawansowanych po grupę zaawansowaną.

Do wspólnych treningów zaproszeni zostali podopieczni Fundacji Handicap z Zakopanego trenowani przez Małgorzatę Tlałkę- Długosz.

Na zakończenie obozu rozegrane zostały zawody slalomu giganta będące eliminacją do X Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 4-7 marca 2020 roku w Suchym k/ Poronina. Organizatorami zawodów byli trenerzy ZS SKI TEAM/ nauczyciele ZSS im. Unicef w Rzeszowie.

Dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc organizacyjną na wyjeździe !!!
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i filmów oraz śledzenia nas na FACEBOOK  (ZS SKI Team).