Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom.  Uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach "Alleluja- Jezus Zmartwychwstał" zorganizowanych w Muzeum Etnograficzym im. F. Kotuli w Rzeszowie..
Uczniowie poznali tradycje świąteczne, dowiedzieli się co to jestTriduum Paschalne, wykonali piękne pisanki z filcu na patyku. Pod koniec warsztatów uczniowie obejrzeli wystawę dawnych strojów ludowych z naszego regionu. Dodatkową atrakcją, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem była możliwość przymierzenia elementów stroju w wirtualnym lustrze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszyscy świetnie się bawili, była to także doskonała okazja do rozmowy. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.
 
warszaty wielkanocne 1
warszaty wielkanocne 2
warszaty wielkanocne 3