Wizyta gości z Bielefeld w dniach 7 - 11.10.2019 r.
W dniach od 7 do 11 października Zespół Szkół im. UNICEF gościł delegację młodzieży wraz z opiekunami z partnerskiej szkoły Mamre-Patmos-Schule z Bielefeld (Niemcy) w ramach realizacji projektu „Razem możemy więcej!”.
Młodzież i opiekunowie z Mamre-Patmos-Schule podkreślali bardzo dobrze zorganizowany i różnorodny program ich pobytu. Delegacja miała możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa, kulturą polską, zwiedziła ciekawe miejsca oraz poznała tradycje Podkarpacia.
 
Wyjazd do Krosna był szczególnie podkreślany przez Gości przy podsumowaniu pobytu jako wyjątkowo atrakcyjny, pozwalający poznać dawne i ówczesne tajniki pracy w hucie szkła. Podczas zwiedzania terenu najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza uczestnicy zapoznali się z historią istnienia kopalni oraz mogli doświadczyć wydobycie ropy, poznać historię jej założyciela,  warunki mieszkalne.
 
Pstrągowa Ranczo to pobyt uczniów na łonie natury, obcowanie ze zwierzętami, uczestnictwo w warsztatach kulinarnych, smakowanie tradycyjnych przysmaków regionalnych, wspólne biesiadowanie.
Goście mogli również zaprezentować się podczas sportowej rywalizacji obu szkół.
 
Spotkania na terenie szkoły miały na celu integrację młodzieży polsko-niemieckiej, naukę języka w warunkach „naturalnych” jak również zacieśnienie istniejących przyjaźni.
 
Działania powyższe nie byłyby możliwe, gdyby nie dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), która corocznie wspiera nasze szkolne projekty.
 
W imieniu młodzieży obu szkół oraz opiekunów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
 
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Login
http://reformaedukacji.men.gov.pl
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
http://www.koweziu.edu.pl/
http://www.rzeszow.pl
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78