Pierwsze Polsko - Niemieckie Spotkania Kulinarne MasterSzef

Projekt finansowany  przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie

 

 
 
 


 

Pierwsze Polsko - Niemieckie

Spotkania Kulinarne MasterSzef

 

W ostatnim dniu pobytu naszych gości, 28 kwietnia 2017 r. w szkole odbyły się pierwsze Polsko – Niemieckie Spotkania Kulinarne MasterSzef  pod hasłem 
„Łączy nas przyjaźń”. Uczniowie pracowali w dwóch dziesięcioosobowych grupach – po pięciu przedstawicieli z Polski  i z Niemiec w każdej. Ich zadaniem było przygotowanie dwóch rodzajów menu – każde złożone z trzech potraw. Młodzi kucharze wykazali się dużą samodzielnością, umiejętnościami kulinarnymi i dobrym smakiem, ale przede wszystkim doskonałą współpracą przy wykonywaniu zadania. 

Swoje potrawy obie grupy zaprezentowały  na stole degustacyjnym. Efekty ich pracy oceniało Jury, w którym zasiadali Dyrektorzy obu szkół oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Rzeszowa. Poziom był tak wyrównany, że Jury przyznało puchary i dyplomy dla każdej drużyny.

Tydzień wspólnych spotkań, zwiedzania ciekawych miejsc w regionie i zabawy zaowocował nawiązaniem się przyjaźni pomiędzy uczniami obu szkół, co cieszy nas najbardziej !!!

 


Login
http://www.zsunicef.pl/pl/sekcja-narciarska-zs-ski-team
http://reformaedukacji.men.gov.pl
http://bip.erzeszow.pl/edukacja/samorzadowe-jednostki-edukacyjne/jednostki-oswiatowe/zespoly-szkolne/zespol-szkol-unicef
http://www.koweziu.edu.pl/
http://www.rzeszow.pl
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78