"Jem zdrowo i kolorowo”
 

Za nami kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo
i kolorowo” dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zimą rozmawialiśmy o nabiale i jego wpływie na nasze zdrowie, a wszystko odbywało się pod hasłem „Mleczna droga do zdrowia”. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie czym jest piramida zdrowego żywienia oraz jaką rolę w codziennej diecie stanowią mleko, przetwory z niego oraz jajka. W przyswajaniu wiedzy pomocne okazały się filmy edukacyjne, a także gry dydaktyczne, piosenki oraz quizy, w których wszyscy uczestniczyli z wielką przyjemnością i zaangażowaniem. Wszystkie klasy wykonały piękne i pomysłowe prace plastyczne, które będą nam przypominać, jak cenny dla naszego zdrowia jest nabiał. Nie zabrakło oczywiście degustacji ulubionych przetworów mlecznych oraz wykonanych z nich deserów. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii. Szersza fotorelacja dostępna jest na profilu facebookowym szkoły:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=113519204080031&id=103907865041165

 

Zachęcamy również do wspólnego gotowania. Poniżej został zamieszczony prosty przepis na placki z białym serem. Przygotowanie wspólnego posiłku
z dziećmi to bardzo miło spędzony czas i świetna zabawa.

 

Innowacja pt „Jem zdrowo i kolorowo” jest kontynuacją innowacji
z poprzedniego roku szkolnego, której założenia z uwagi na stan epidemiologiczny, nie zostały do końca zrealizowane. W bieżącym roku szkolnym zostały opracowane nowe formy jej realizacji, które pozwalają na przeprowadzenie innowacji również w warunkach nauczania zdalnego.


Login
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
http://www.rzeszow.pl
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
http://reformaedukacji.men.gov.pl
http://www.koweziu.edu.pl/
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78