Jem zdrowo i kolorowo

W dniach 21-22 października odbyło się pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2020/2021 w ramach innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo i kolorowo” dla klas 1-3 szkoły podstawowej oraz młodszych klas z II piętra segmentu C pod tytułem „Dary jesieni”.

W takcie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest piramida zdrowego żywienia oraz jaką rolę w codziennej diecie stanowią warzywa i owoce.
W przyswajaniu wiedzy pomocne okazały się filmy edukacyjne, a także gry dydaktyczne oraz quizy, w których dzieci uczestniczyły z wielką przyjemnością i zaangażowaniem. Następnie uczniowie wykonali piękne i pomysłowe prace plastyczne z bibuły i plasteliny, których efekty możemy podziwiać na gazetce szkolnej. Na koniec wszyscy delektowali się smakiem przyniesionych potraw
z sezonowych produktów , warzyw i owoców.  

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Zachęcamy również do wspólnego gotowania. Poniżej został zamieszczony prosty przepis dania z dyni. Warto zaprzyjaźnić się z tym warzywem ze względu na jego walory smakowe oraz właściwości odżywcze  i lecznicze. Nasze pociechy mogą okazać się bardzo pomocne podczas kuchennych prac: mieszania, przyprawiania, ścierania produktów, a własnoręcznie przyrządzone potrawy z pewnością będą bardziej apetyczne. 

Innowacja pt „Jem zdrowo i kolorowo” jest kontynuacją innowacji z poprzedniego roku szkolnego, której założenia z uwagi na stan epidemiologiczny, nie zostały do końca zrealizowane. W bieżącym roku szkolnym zostały opracowane nowe formy jej realizacji, które pozwalają na przeprowadzenie innowacji  również w warunkach nauczania zdalnego.

Placki dyniowo ziemniaczane prezentacja

 

 

 


Login
http://www.rzeszow.pl
http://www.koweziu.edu.pl/
http://reformaedukacji.men.gov.pl
https://zsunicef.pl/pl/deklaracja-dostepnosci
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78