Betlejemskie Światło Pokoju
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Nasza szkolna DH NS „Słoneczniki” już od kilku lat włącza się w akcję dzielenia się Światłem. W tym roku wzięliśmy udział we Mszy Św. w Kościele Farnym w Rzeszowie podczas której odbyło się rozesłanie Światła Betlejemskiego.
 
 
 
Do Rzeszowa zostało one przywiezione z Zakopanego. A później nasi harcerze powędrowali ze Światłem do DPS przy ul. Sucharskiego i Łabędziej, WTZ przy ul. Krakowskiej 18, ŚDS przy ul. Ofiar Katynia 1, Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Parafii Matki Bożej Różańcowej, Hospicjum dla dzieci.
 
 
Zgodnie z tradycją harcerze wnieśli zapalone Betlejemskie Światło Pokoju na naszą Wigilię szkolną. W tym roku podczas tej uroczystości drużynę reprezentowali druhowie Jakub Popijakowski i Krystian Porębski pod opieką druhny Anny Kurowskiej.
 
Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju w roku  2019  - Światło, które daje moc…
 

Login
http://reformaedukacji.men.gov.pl
http://www.rzeszow.pl
http://www.zsunicef.pl/pl/sekcja-narciarska-zs-ski-team
https://bip.erzeszow.pl/pl/242-zespol-szkol-im-unicef.html?srch=unicef#ak0
http://www.koweziu.edu.pl/
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. UNICEF
ul. Ofiar Katynia 1, 35-209 Rzeszów
tel.: 17 748 31 70 fax: 17 748 31 78