Dnia 13.02.2024 r w ramach innowacji pedagogicznej „ Każdy inny, wszyscy równi” uczniowie z budynku B wzięli udział w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły Markiem Gwizdakiem.  W ten sposób zrealizowaliśmy zadanie pt. „ Każdy ma moc” – spotkanie z osobą ze SPE, która osiągnęła sukces, pomimo różnych trudności.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Marek opowiedział nam o swoich losach życia po zakończeniu nauki w naszej szkole. Otóż podjął on prace w barze CONTIGO w Łańcucie. Miejsce pracy prowadzi Fundacja CONTIGO -  Zakład aktywności zawodowej w Dalszej Woli, która zajmuje się zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością. Nasz Gość w ciekawy sposób przedstawił nam jak wygląda jego dzień w pracy m.in. przy robieniu pierogów. Odpowiadał On także na liczne pytania, jak udało mu  się tę prace znaleźć, jakie musiał spełniać warunki, czy jest zadowolony z tego co robi itp. Najważniejsze, że Marek czuje ogromną satysfakcje z wykonywanej przez siebie pracy.

Gratulujemy Mu raz jeszcze za to, ze jest człowiekiem który ma MOC, aby nie poddawać się pod ciężarem trudności życia tylko iść przez życie i robić to co się kocha.

kazdy ma moc