Uczniowie ze szkoły przysposabiającej do pracy – 2 gs oraz 2 fs/3fs uczestniczą w innowacji pedagogicznej: Wyzwolenie emocji uczniów niepełnosprawnych intelektualnie przez sztukę wielkich malarzy. Brali udział  w lekcjach poświęconych twórczości następujących malarzy: Leonardo da Vinci, Jan Vermeer, Camille Pissarro, Vincent Van Gogh, Amedeo Modigliani, Gustaw Klimt, Pablo Picasso, Aleksander Gierymski. Na zajęciach biurowych w ramach przysposobienia do pracy uczniowie przygotowali materiały dotyczące  malarzy: krótki życiorys oraz wydruki obrazów danego  malarza.  Są w trakcie tworzenia własnej księgi malarstwa. Na zajęciach plastycznych wykonali obrazy na podstawie dzieł następujących malarzy:

  • Vincent Van Gogh: Gwiaździsta noc, Słoneczniki, Łodzie rybackie na plaży w Saintes Maries de la Mer
  • Jan Vermeer- Dziewczyna z perłą
  • Camille Pissarro- Zima
  • Gustaw Klimt- Pocałunek, Drzewo życia
  • Pablo Picasso- Kobieta w kapeluszu
  • Amedeo Modigliani- Kobieta w kapeluszu
  • Aleksander Gierymski- Żydówka z pomarańczami

W wykonaniu obrazów wykorzystali różnorodne techniki plastyczne.

 W drugim  półroczu uczniowie stworzą kolejne obrazy.

wielcy malarze 3

wielcy malarze 4

wielcy malarze 5

wielcy malarze 6