W styczniu harcerze wyruszyli na poszukiwanie drzew -pomników przyrody. Udaliśmy się do parku wokół zabytkowego budynku Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości  przy ul. Miłocińskiej 87. Udało nam się tam wytropić kilka starych, potężnych i chronionych drzew.                                                                                            

 Zrobiła się słoneczna, zimowa pogoda kiedy dotarliśmy do innego pomnika przyrody. W okolicach ul. Rejtana 10 rośnie podobno najstarsze drzewo w Rzeszowie – dąb szypułkowy.  Drzewo ma około 400 lat. Obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm wynosi 463 cm.

Było to kolejne zadanie, które harcerze wykonali w ramach Ogólnopolskiej akcji Ekologicznej „Florek”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki i prezentacji „Drzewa -pomniki przyrody”.

 

Szlakiem drzew pomników przyrody55  harcerze wycieczka drzew 11 Szlakiem drzew pomników przyrody 22

 

Szlakiem drzew pomników przyrody44Szlakiem drzew pomników przyrody33

 

 Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: Pomniki Przyrody