Jesień to jedna z najpiękniejszych i kolorowych pór roku. Wraz z nadejściem jesieni  nasi uczniowie  lubią zbierać i gromadzić kasztany, żołędzie, jarzębinę i inne dary natury. Są one później wykorzystywane podczas różnorodnych zajęć dydaktycznych. 22 września uczniowie klas 1-3 przywitali  jesień. Spotkanie było obfite w doznania  wzrokowe, smakowe, zapachowe i dotykowe. Nie zabrakło zabaw  zrcznościowych i plastycznych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania o tematyce jesiennej, odkrywali sekrety zmieniającej się przyrody  i wnikliwie obserwowali oraz nazywali  dary jesieni. Pod stopami szeleściły  liście, kasztany, łaskotał mięciutki, zielony mech. Serdecznie przywitana jesień na pewno nie będzie smutna, nudna, mokra i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w skarby. Radość dzieci z odkrywania i doświadczania jesieni była ogromna.

powitanie jesieni 1 powitanie jesieni 2

 

powitanie jesieni 3 powitanie jesieni 4