Jednym z ważnych dla nas zadań jakie postawiliśmy sobie w tym roku szkolnym jest udział w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod hasłem: "NASZE SPOTKANIA W BIBLIOTECE". Głównym celem jest zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego. Zajęcia w bibliotece mają zachęcić dzieci do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania nie tylko
w przedszkolu, ale także z rodzicami w domu.
Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie dzieci wysłuchały wybranych wierszy Juliana Tuwima- „Lokomotywa” i Jana Brzechwy – „Smok”, „Psie smutki” do których wykonywały różne zabawy i zadania. Dzieci dobrze sobie z nimi poradziły.
Czas minął bardzo szybko, miło i przyjemnie.
 
przedszkolaki w bibliotece 1
przedszkolaki w bibliotece 2
przedszkolaki w bibliotece 3