dzienbezsamochodu

 Zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców aby w miarę możliwości włączyli się do akcji  „Dzień bez samochodu”, który będziemy obchodzić 22 września 2022 r. tj. w czwartek. Jest to święto obchodzone na całym świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych  idei, a także pokazanie zalet płynących ze zmiany trybu życia na zdrowszy dla siebie i środowiska.  Zachęca się zatem do zrezygnowania z jazdy samochodem na rzecz alternatywnych metod transportu –  rowerów, hulajnóg, czy  miejskich tramwajów i autobusów. W wielu polskich miastach jak również w Rzeszowie, tego dnia kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Podkreśla się wówczas, jak ważne jest zmniejszanie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po drogach.

Zespół ds. ekologii.