Kraków – odkrywamy na nowo…
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie  klas 5ES, 6CS, 8BS oraz młodzież klas 1bs, 1cs, 1ks,2bs, 2cs, 3ag, 3bg i 3gg wyruszyli na wycieczkę. Postanowili odkryć Kraków na nowo…
Dnia 6 czerwca , wczesnym rankiem rozpoczęliśmy podróż  do Krakowa. Pojechać mógł każdy, warunek tylko jeden: „ Zabrać ze sobą dobry humor”.
Zwiedzanie drugiej stolicy Polski rozpoczęliśmy trochę nietypowo, bo od ogrodu zoologicznego. Zobaczyliśmy zwierzęta i rośliny, które większość z nas znała z kart podręczników i ekranów telewizorów. Następnie udaliśmy się na obiad. Potem już pod kierunkiem Pani Przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa. Wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Kolejnym etapem naszej wyprawy był Kościół Mariacki, gdzie podziwialiśmy piękno ołtarza wykonanego przez Wita Stwosza i poznaliśmy legendę z nim związaną. Spacerkiem przeszliśmy przez Stare Miasto, podziwialiśmy Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński aż dotarliśmy na Wawel. Pani Przewodnik opowiedziała nam o wielkich Polakach, którzy spoczywają w kryptach, ale czekało nas też wyzwanie: wyjście na Dzwon Zygmunta. Każdy chciał dotknąć serca dzwonu i wypowiedzieć swoje życzenia. Na koniec czekał na nas Smok…, ale droga do jego jamy wcale nie była łatwa. Smok Wawelski przywitał nas ogniście ?Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po nadwiślańskich bulwarach. Pomimo zmęczenia nie zabrakło nam siły na śpiewanie piosenek i tak dotarliśmy do Rzeszowa.