W dniu 27 maja uczniowie klasy 8CS, 7AS, 1bs, 2bs, 3bs uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie, w ramach Programu Zajęć Ekologicznych, pt. ”Bzyczące i ćwierkające ogrody”. Zajęcia odbyły się w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. W części teoretycznej młodzież przypomniała sobie wiadomości z biologii nt. zmysłów i sposobie ich wykorzystania w ogrodzie. W części praktycznej wykorzystując poszczególne zmysły, uczniowie odkrywali piękno przyrody wokół Szkoły. Wszyscy byli pod wrażeniem bogactwa kolorów roślin i kwiatów, zapachu poszczególnych roślin, różnego rodzaju pokroju drzew i krzewów. Cisza ogrodu pozwoliła usłyszeć szum wiatru, śpiew ptaków i brzęczenie pszczół. Warsztaty były bardzo atrakcyjne, słoneczna pogoda sprzyjała zajęciom na łonie natury i pozwoliła docenić jej piękno oraz rolę zmysłów w jej odkrywaniu. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy Warsztatów otrzymali certyfikat uczestnictwa.
 
Bzyczące i ćwierkające ogrody 1
 
 
Bzyczące i ćwierkające ogrody 2
 
Bzyczące i ćwierkające ogrody 3