W dniach 20-22 maja bieżącego roku szkolnego odbył się w naszej Szkole Dzień Kultury Tureckiej, zorganizowany w ramach projektu Erasmus+ KA122-SCH - Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej – projekty krótkoterminowe, pt. „Otwarci na dialog, zmiany i świat - mobilność edukacyjna uczniów i kadry Zespołu Szkół Specjalnych UNICEF w Rzeszowie”. Celem lekcji otwartej było zapoznanie uczniów z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kultury, zabytków architektonicznych Turcji, poznanie tradycyjnych dań kuchni tego kraju jak również zwyczajów i sposobów parzenia i picia popularnych napojów Tureckich tj. herbaty oraz kawy. Udział w warsztatach otwartych rękodzieła dał możliwość wykonania drzewka bardzo popularnej dekoracji w Turcji, przygotowywanej w formie prezentu. Ponadto przeprowadzane zajęcia przybliżyły strukturę i funkcjonowanie partnerskiej Szkoły Specjalnej Kazim Beyaz Ozeil Egitim Meslek Egitim Merkezi w Instambule.

Dzień Kultury Tureckiej 1

Dzień Kultury Tureckiej 2

Dzień Kultury Tureckiej 3

Dzień Kultury Tureckiej 4

Dzień Kultury Tureckiej 5