Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Pszczoły Bohatera, w której Nasza szkoła bierze udział.
Celem programu jest wspólne budowanie świadomości o roli, jaką pełnią pszczoły miodne w naszym środowisku.
W związku z programem została przeprowadzona lekcja otwarta, w ramach której uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym zajmują się pszczoły, jaki jest ich cykl życia, a także co to jest i jak wygląda taniec pszczoły. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć ul od środka, poznać jego elementy składowe oraz przymierzyć strój pszczelarza. Najsłodszym elementem zajęć była degustacja miodu. Zwięczeniem akcji było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Pszczoły – od nich zależy tak wiele”. Wiele prac, jeszcze więcej pomysłów i mnóstwo twórczej i kreatywnej pracy. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i pamiętajcie NIE KARZDY BOHATER NOSI PELERYNE, A W RZECZYWSTOŚCI POSIADA SKRZYDŁA I UMIEJĘTNOŚC ZAPYLANIA ROŚLIN
 
Akademia Pszczoły Bohatera 1
 
Akademia Pszczoły Bohatera 2
 
Akademia Pszczoły Bohatera 3